Návštěvou salonu to bohužel nekončí, ale začíná. S prodlouženými vlasy přichází i speciální péče o ně. Není to nic extrémně náročného, takže se nemusíte bát. Zkrátka jak se říká, vše je o zvyku. Ať už vlasy máte prodloužené nebo se na proceduru teprve chystáte, tento článek vám pomůže objasnit, jak o prodloužené vlasy nejlépe pečovat, aby vám vydržely co nejdéle krásné a zdravé.
Pro ty z nás, kterým příroda nenadělila hustou a dlouhou hřívu, je tu v dnešní době nespočet způsobů, jak naše vlasy zahustit nebo prodloužit. Případně obojí najednou. Pokud se teprve rozhodujete tuto proceduru podstoupit, mějte na paměti, že vhodná metoda, zkušený kadeřník a výběr kvalitních vlasů je v tomto případě alfou a omegou. Přeci jen, nechcete po pár dnech přijít o prodloužené vlasy, které nejsou zrovna levnou záležitostí, jen kvůli nevhodně zvolenému kadeřníkovi.
Výběr vhodné kosmetiky
Nejprve je důležité si uvědomit, že prodloužené vlasy nejsou vyživovány od kořínků. Z toho důvodu je potřeba o ně pečovat zvenku, ale zároveň nezapomínat posilovat vlastní vlasy, na kterých ty prodloužené drží. Důležité je, vybírat přípravky, které dodávají intenzivní hydrataci a hloubkovou výživu. To platí jak u šamponu, tak kondicionéru tak i masky – kondicionér a masku dávejte pouze do délek. Kondicionér používejte při každém mytí a masu přibližně každé třetí mytí. Také je dobré pořídit si ještě nějaký vyživující olejíček, které pomáhá chránit před vysušením, lámáním a třepením. Mimo jiné, dodá vašim vlasům zdravý lesk a vitalitu.
Správné mytí prodloužených vlasů
I když by se zdálo, že na způsobu mytí vlasů úplně nezáleží, opak je pravdou. Při umývání se musíte soustředit na to, abyste vlasy co nejméně zacuchaly. Zároveň je potřeba soustředit se i na jejich hydrataci, aby vlasy byly stále krásné a lesklé.
- Před mytím vlasy vždy nejprve rozčesejte, aby nedocházelo k zacuchání.
- Vlasy myjte vlažnou vodou.
- Myjte vlasy zásadně v záklonu (nikdy ne v předklonu) – od kořínků ke konečkům.
- Šampon se snažte nanášet co nejšetrněji, nedřete pokožku!
- Kondicionér či masku dávejte pouze do délek – vyhněte se oblasti spojů, aby případně nedošlo k uvolnění.
- Po mytí vlasů je vysušte promačkáním pomocí ručníku, ovšem opatrně, aby se nezacuchaly.
- Poté už stačí nanést ochranu před teplem a jste připraveni na další krok.
Fénování prodloužených vlasů
Vlasy fénujte od hlavy ke koncům, aby se nezacuchaly – vyhněte se foukání vlasů v předklonu. Fén na vlasy nikdy nepoužívejte bez hubice. Díky ní totiž prodloužíte vzdálenost vlasů od tepelného tělesa – to má za následek to, že se vlasy nespálí a vy usměrníte proud vzduchu a tím předejdete rozlítané lví hřívě. Fén nastavte na nižší, maximálně střední teplotu. Pokud vlasy foukáte do rovna, vlasy nejdříve volně vyfoukejte, aby byly přibližně z 80% suché. Poté popadněte k fénu kartáče a začněte je tvarovat.
Česání prodloužených vlasů
Na česání prodloužených vlasů nikdy nepoužívejte běžné hřebeny nebo kartáče. Vždy je nutné použít speciální hřebeny se silikonovými štětinami, případně hřeben značky Tangle Teezer, který nepoškodí spoje.
Před česáním používejte bezoplachový kondicionér, které vlasy vyživí a ulehčí vám rozčesávání. S rozčesáváním začněte postupně směrem od konečků ke kořínkům, vlasy v žádném případě netahejte – postupujte pomalu a jemně. Ve chvíli, kdy rozčesávat mokré vlasy, myslete na to, že jsou elastické. Může tak dojít k jejich natažení a poškození vlasových vláken. Případně můžete spoj poškodit a utrhnout.
Styling prodloužených vlasů
Před jakoukoliv tepelnou úpravou nejdříve použijte přípravek k ochraně vlasů před teplem. Prodloužené vlasy můžete kulmovat či natáčet dle libosti. Ovšem, vyhněte se v dostatečné vzdálenosti spojům a dbejte na to, abyste si vlasy nespálili či pravidelným používáním úplně nevysušili. Co se týče gelů nebo laků na vlasy, tak ty můžete používat zcela bez omezení.
Pokud máte i vy nějaké tipy, které vám pomáhají udržet prodloužené vlasy zdravé a lesklé, určitě se o ně s námi podělte.